Informacje dla wystawcy 2011

Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji działa w Polsce ponad 20 lat. Jednym z głównych celów działalności Stowarzyszenia są:

dostarczanie wiedzy o nowoczesnym ddd,
doskonalenie zawodowe i
zdobywanie informacji o nowych technologiach.

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez prowadzenie szkoleń zarówno dla członków jak i osób niezrzeszonych oraz organizowanie krajowych konferencji. Od wielu lat środowisko nasze myślało o zorganizowaniu międzynarodowej wystawy i konferencji. Polska, licząca prawie 40 milionów ludności, w ostatnich 20 latach przeżyła prawdziwy bum gospodarczy. Powstało bardzo wiele firm w branżach, w których usługi ddd stanowią podstawę zachowania właściwej higieny. Międzynarodowe koncerny produkujące, magazynujące i sprzedające żywność otworzyły swoje zakłady i sieci handlowe. Polepszenie standardów życia i pracy ludzi spowodowało podwyższenie standardów higienicznych w otoczeniu człowieka.

Tak gwałtowne przemiany wymusiły na firmach zajmujących się profesjonalnie usługami ddd potrzebę stosowania nowoczesnych technologii a przede wszystkim pogłębienie wiedzy z zakresu swojej działalności. Obecnie możemy powiedzieć, że duża liczba polskich firm wykonujących profesjonalne usługi ddd spełnia najwyższe standardy światowe i ma doskonałą wiedzę. Przygotowywane w Polsce programy ochrony zakładów przed szkodnikami oraz dokumentacja wykonawcza jest przez wielu międzynarodowych audytorów stawiana za wzór właściwego podejścia do tematu.

Wystawa i konferencja ConExPest z jednej strony umożliwia krajowym firmom na kontakt ze światowymi nowościami a z drugiej strony pokazuje światu jak duże możliwości są w nowoczesnej Polsce a także w krajach ościennych — Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Litwie Łotwie, na Ukrainie i Białorusi i nie tylko!

Do wspólorganizacji ConExPest zaprosiliśmy krajowe stowarzyszenia z Czech – Sdružení Pracovníků Dezinfekce, Dezinsekce a Deratizace České Republiky, Słowacji – Cech Profesionálov DDD i Węgier – MaKOSZ. Pozytywna reakcja z jaką się spotkaliśmy ugruntowała nasze przekonanie o potrzebie organizowania takiego przedsięwzięcia, które otwarte będzie dla wszystkich chętnych ze wszystkich krajów i służyło będzie wymianie doświadczeń i rozwojowi branży ddd.